Hakkımızda » Cloudyflex - Eğitim » zoho-crm-tanıtım-müşteri-bilgilerini-toplayın

CRM'in Verimli Çalışması İçin İlk Kural, Temiz Veri Girişi...

 
 

Kayıtlarınızı Tek Tıkla Aktarın


Elbette elinizdeki verileri oturup tek tek Zoho CRM'e geçirmek zorunda değilsiniz (Gerçekten kara kaplı bir defter kullanmıyorsanız tabi). Her şeye ulaşabildiğimiz ayarlar menüsünden bu sefer

Veri Yönetimi sayfasını seçiyoruz. Buradaki Başka CRM'den Geçirin sekmesi ile daha önce kullandığınız sistemin modül ve alanlarını birbirine eşleyerek Zoho CRM e toplu veri aktarımı yapabilirsiniz. 

Excel Dosyasından Veri Aktarın


Verilerinizi yalnızca başka bir CRM den değil, excel dosyasından da aktarabilirsiniz. Veri aktarımı yapmak istediğiniz modülü seçtiğinizde karşınıza çıkan ekranda Müşteri Adaylarını Aktar 

(bu örnekte Müşteri Adayları modülü kullandık, burası kişileri aktar yada firmaları aktar da olabilirdi) seçeneğini tıkladığımızda Zoho bizden bir excel dosyası yüklememizi isteyecek. 


Unutmayın veri aktarma işleminin başarılı olması için excel dosyanızdaki alanların modüldeki alanlarla eşleşmesi gerekir. 

 

Aşağıda, modüle veri aktarma sayfasına gelmenizi sağlayan iki farklı yolu görebilirsiniz, iki seçenek de sizi aynı sayfaya taşıyacaktır.

 
Daha önce veri girişi yapılmadıysa
 
Daha önce veri girişi yapıldıysa