Hakkımızda » Cloudyflex - Eğitim » zoho-crm-tanıtım-webform-kullanımı

Web Sitenize Uğrayan Ziyaretçiler Anında Müşteriniz Olabilir

 
 

Müşteri Avının İlk Adımı


Zoho Webform dilediğiniz alanları içeren bir form oluşturmanızı, ve bu formu web sitenize koymanızı sağlayan bir çözümdür. Webform'daki alanlar ilgili modülünüzdeki alanlarla bağlantılıdır, bu sayede bir web ziyaretçisi formu doldurduğunda bilgileri otomatik olarak Zoho CRM'e kaydedilir.


Web formu oluşturmaya Ayarlar menüsünden  Web Sitesi Entegrasyonu seçilerek başlayabilirsiniz. Kayıt yapmak istediğiniz modülü seçip webform oluştura tıklarsanız, sürükle bırak sistemiyle çalışan bir form oluşturma penceresi ile karşılasacaksınız

 

Bırakın Müşterileriniz Kendi Kendilerini Kaydetsinler


Zoho Webformunu tasarlamak çok kolaydır.Soldaki Listeden istediğiniz alanları seçerek formunuzu oluşturabilirsiniz. Bu alanları seçerken müşterinizi çok fazla uğraştırmamak için mümkün olduğunca sade bir form hazırlamaya özen gösterin. Temel olarak isim, soyisim, e-mail ve telefon, rahatça tekrar ulaşabileceğiniz bir kayıt için yeterlidir.  

 
 
 

Tabiki Kayıtları CRM'e Kaydederken Bir Filtreleme YapabilirsinizWebform oluşturmanın ikinci aşamasında, bu formun en verimli şekilde çalışması için gerekli ayarları yapıyoruz. Webform hangi url de çalışacak (Form Konumu), form gönderildikten sonra kişi nereye yönlendirilecek (İniş Sayfası) gibi detayların girişi yapılıyor. Bildirim kısmında ise müşteri hangi kullanıcıya atanacak, yeni bir kayıt geldiğinde otomatik bir cevap e-maili gönderilecek mi, yeni kayıt hemen CRM'e eklenecek mi yoksa onay beklemek üzere bir sepete mi alınacak gibi kritik konuları belirleyebilirsiniz.

 

Webformunuz Hazır


Son adımıda tamamladıktan sonra Zoho size bir kaynak kodu üretir. Bu kodu kopyalayıp web sitenizin istediğiniz noktasına yapıştırdığınızda artık web ziyaretçileriniz aynı zamanda potansiyel birer müşteriye dönüşür.