zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Sağlık Sektöründe Zoho CRM Platformunun Kullanımı

Zoho CRM Sistemi, Türkiye'de birçok hastane, klinik, sağlık turizmi  acentesi, sağlık ekipmanları satan firmalar ve benzeri yapılarda kullanılmaktadır.

 zoho crm logo

KliniklerSağlık TurizmiHastaneler İçin Özelleştirilmiş Bir CRM Sistemi

Preview image
 • More

  Müşteri Hareketleri

  Müşterinizin, şirketinizle beraber tüm geçmişini CRM sisteminiz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

  Close
 • More

  Müşteri Kartı

  Müşteri kartı üzerinde notlar alabilir, müşteriye dair dosyalar iliştirebilir, sağlık sektöründe ihtiyaç duyacağınız tüm CRM alanlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca müşterinizle Chat, Arama ve E-Posta kanallarıyla iletişime geçmeniz mümkündür.

  Close
 • More

  Satış Sinyalleri

  Satış sinyalleri üzerinden müşterilerinizin tekliflerinizi açması, sosyal medya etkileşimleri, anket doldurma bildirimleri, kaçırılan telefon aramaları ve satışa yönelik benzeri birçok aktiviteyi takip edebilirsiniz.

  Close
 • More

  Sağlık Sektörüne Özel CRM

  Size ulaşan tüm müşteri adaylarınızı tek bir ekran üzerinden takip edebilirsiniz. Müşterilerinize dair satış takibi, raporlar, teklifler ve benzeri birçok süreci Zoho CRM üzerinden yönetebilirsiniz.

  Close

Sağlık Sektörünün CRM Süreç Analizi

Reklam ve Pazarlamaya Yapılan Yüksek Yatırımlar

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren firmalar, yüksek hacimlerde reklam ve pazarlama harcaması yapmaktadırlar. 

Yapılan pazarlama ve reklam harcamalarının ölçümlenmesi süreçlerinin e-tablolar, ajanslar  veya 3.kişiler üzerinden yapılması çeşitli verimsizliklere yol açacaktır.


Çözüm : Sektörün CRM ihtiyaçları göze alındığında, bu tarz reklam ve pazarlama harcamalarının, CRM Sistemi üzerinden satış, sipariş, fatura ve benzeri veriler eşliğinde ölçümlenmesinin daha verimli olduğu öne çıkmaktadır. 

Hızlı Karar Veren Potansiyel Müşteri ve Rakip Fazlalığı

Sağlık sektöründe hizmet almak isteyen bir potansiyel müşteri, çok fazla alternatife sahip olduğundan dolayı genel olarak tarafına en hızlı dönüşyapan firmalardan satın alım yapmaya daha yakın hissediyor.


Çözüm : Bu tarz hızlı satın alım kararı vermeye yatkın olan potansiyel müşterileri, özel olarak tasarlamış CRM süreçleri ile hızlıca kazanmak mümkün. Bu tarz müşterileri hızlıca kazanmak için CRM sisteminizde potansiyel müşteri önceliklendirme, atama, web sohbeti, WhatsApp sohbeti gibi yapıları kurgulamanız gerekmektedir. Günümüzde sağlık sektöründe yüksek ciro elde eden firmalar, bu tarz hızlı satın alım yapan müşterileri kazanmak için bir CRM Stratejisi ve dönüşüme dayalı kurgulara sahiptir.

Zorlu Satış Takımı Yönetimi

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren satış takımları genel olarak zamana karşı yarışır ve günlük edindikleri yüksek sayıdaki talepleri (lead) en verimli şekilde kapatmaya çalışırlar.


Bu noktada sağlık sektöründe faaliyet gösteren satış takımlarının karşılaştıkları bazı genel problemlere göz attığımızda; gelen satış taleplerinin düzgün bir şekilde satış personeline dağıtılamaması (aynı müşteriyle birden fazla satışçının iletişime geçmesi), satışçıların notlarını düzgün bir şekilde tutmaması, satış takibinin verimli bir şekilde yapılamaması, satış performans ölçümlemelerinin yapılamaması, satışçıların müşteriler ile WhatsAppgibi kişisel kanallar üzerinden konuşarak değerli müşteri verilerinin şirket bünyesine alınamaması ve benzeri birçok problem mevcut.


Çözüm : Bu tarz temel satış süreçlerinizde yaşadığınız sorunları CRM üzerinde kurgulayabileceğiniz atama, satış yönetimi, not yönetimi, WhatsApp Mesaj Yönetimi ve benzeri süreçlerle verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. Sağlık sektöründe günümüzün standartı bu süreçlerin bir CRM sistemi üzerinde yönetilmesidir.

Temel Operasyon, Aftercare ve Müşteri Memnuniyeti Süreçleri

Sağlık sektöründe bir satış kapatıldıktan sonra, müşteri hemen akabinde birçok önemli farklı süreçlerden geçmektedir. Örneğin; yurtdışından gelecek ve operasyona girecek bir müşteri üzerinde uçak, transfer, konaklama, operasyon öncesi kontroller ve benzeri birçok önemli adımda gerekli aksiyonların alınması gerekecektir. Bu gibi süreçlerde yaşanılabilecek her bir aksaklık, müşteri memnuniyetini etkileyecektir. Bir başka örnek olarak sağlık sektöründe "Aftercare" adı verilen operasyon sonrası kontroller üzerinden verebiliriz. Operasyon sonrasında gerçekleşebilecek olası sorunların önüne geçilmesi adına hastalara rutin kontroller yapılmaktadır. Bu rutin kontrolleri atlayan hastalar kötü bir deneyim yaşayabilir ve internete firma hakkında kötü yorumlar bırakabilir.


Çözüm : Müşteri yorumlarının inanılmaz derecede kritik bir öneme sahip olduğu sağlık sektöründe bu tarz temel operasyon ve aftercare süreçlerinin bir CRM üzerinde tasarlanması ve yönetilmesi gerekmektedir. Bu süreçler CRM üzerinde kurgulanırken genel olarak telefon, SMS, e-posta, WhatsApp üzerinden müşteriye hatırlatmaların yapılmasını sağlayan otomasyonlar kullanılır.


Günümüzde sağlık sektöründe faaliyet gösteren çoğu şirket bu tarz süreçleri, bir "müşteri deneyimi" mantalitesinde CRM sistemleri üzerinde tasarlayarak yönetiyor ve yüksek müşteri memnuniyeti oranları ile daha fazla yeni müşteriye satış yapıyor.

Sağlık Sektöründe Sık Kullanılan Zoho CRM Özellikleri

zoho crm atama kuralları

​Atama Kuralları

Sektöre özel sunduğu fayda : Zoho CRM üzerindeki atama kuralları, müşterinin belirlediğiniz kriterlere uyan satış temsilcisine atanmasını sağlar. Bu özellik ile bir müşteriyle birden fazla satış personelinin iletişime geçmesinin önüne geçebilirsiniz.


Kullanan departmanlar : Satış, Müşteri İlişkileri, Çağrı Merkezi

zoho crm görev yönetimi

Görev Yönetimi ve Hatırlatmalar

Sektöre özel sunduğu fayda : Zoho CRM üzerinde çalışanlarınızın müşteriler, satışlar ve benzeri kayıtlar üzerinde günlük, haftalık ve aylık görev hatırlatmaları almalarını sağlar. Bu sayede zamanında yapılması gereken işler çalışanlarınıza sistem tarafından otomatik olarak hatırlatılır.


Kullanan departmanlar : Satış, Müşteri İlişkileri, Çağrı Merkezi

zoho crm satış takibi

​Satış Takibi

Sektöre özel sunduğu fayda : Zoho CRM üzerinde yönettiğiniz satışlarınızın hangi aşamada olduğunu anlık olarak takip etmenizi sağlar. Gerçekleşen, gerçekleşmesini beklediğiniz, kaybettiğiniz ve benzeri birçok satışa dair raporu hızlıca almanızı sağlar.


Kullanan departmanlar : Satış

zoho crm teklif şablonları

Teklif Şablonları

Sektöre özel sunduğu fayda : Zoho CRM üzerindeki teklif şablonlarını kullanarak, müşteriyle paylaşacağınız teklif dosyanızı Zoho CRM üzerinden hazırlayabilirsiniz. Tekliflerinizin PDF dosyasını veya çıktılarını alabilirsiniz. Müşteri için hazırlanan geçmiş tekliflere müşteri kartı üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kullanan departmanlar : Satış

zoho crm iş akışları

​İş Akışları

Sektöre özel sunduğu fayda : Zoho CRM üzerindeki iş akışlarını kullanarak belli senaryolar gerçekleştiğinde CRM sisteminiz üzerinde alan güncellemeleri, hatırlatmalar, görev atamaları ve benzeri aksiyonların alınmasını sağlayan otomasyonları kullanabilirsiniz. Bu sayede iş takibinizi güçlendirebilir, daha hızlı ve basit bir şekilde çalışabilirsiniz.


Kullanan departmanlar : Satış, Pazarlama, Müşteri İlişkileri

zoho crm not yönetimi

Notlar ve Dosyalar

Sektöre özel sunduğu fayda : Müşterilerinize dair tüm notlarınızı Zoho CRM sistemi üzerindeki müşteri kartları üzerinden yönetebilirsiniz. Bu sayede müşteri kartına giren çalışanlarınızın, bırakılan tüm notları okuyarak, müşterinin geçmişine hızlı bir şekilde hakim olabilir. Ayrıca müşterilerinizin sizlere gönderdiği görsel, ses, doküman ve benzeri dosyaları da Zoho CRM üzerindeki müşteri kartı üzerinden depolayabilirsiniz. Bu sayede müşteri kartı üzerinden müşteriye ait tüm dosyalara dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.


Kullanan departmanlar : Satış, Müşteri İlişkileri

zoho crm google ve facebook reklam yönetimi

​Google ve Facebook Reklam Yönetimi

Sektöre özel sunduğu fayda : Google Ads, Facebook ve Instagram'da verdiğiniz reklamlardan edindiğiniz müşterileriniz, Zoho CRM sisteminize otomatik olarak kaydolur ve satış takımınız anında bu müşterilerle iletişime geçebilir. Ayrıca müşterilerinize dair önemli reklam bilgileri, (anahtar kelime, kampanya vb.) müşteri kartlarınızın üzerinde tutulur ve bu sayede Zoho CRM üzerinden, reklam harcamalarınızın ölçümlemesini yapabilir, reklamlarınızdan ne kadar kar ettiğinizi hesaplayabilirsiniz.


Kullanan departmanlar : Satış ve Pazarlama

zoho crm whatsapp mesajlaşma yönetimi

WhatsApp Mesajlaşma Yönetimi

Sektöre özel sunduğu fayda : WhatsApp entegrasyonu sayesinde, tüm çalışanlarını müşterilerinizle konuşmalarını tek bir WhatsApp ekranı üzerinden gerçekleştirebilir. Bu sayede WhatsApp üzerinden sizinle iletişim kuran müşterileriniz, Zoho CRM'e konuşma geçmişleri ile otomatik olarak kaydolur ve müşterilerle gerekli işlemler WhatsApp yerine CRM üzerinden yürütülür.


Kullanan departmanlar : Satış ve Müşteri İlişkileri

zoho webchat ve chatbot yönetimi

WebChat ve Chatbot Yönetimi

Sektöre özel sunduğu fayda : Müşterilerinizle web sitenizdeki bir chat kutusu üzerinden hızlıca iletişime geçmenizi sağlar. Çalışanlarınız web sitenizden canlı konuşma başlatan müşterileri hızlıca karşılayabilir. Bu müşteriler Zoho CRM sistemine otomatik olarak kaydolur ve konuşma geçmişleri müşteri kartları içerisine kaydedilir. Bu sayede web sitenizde hızlıca bilgi almak isteyen müşterilerinizle anında iletişime geçebilirsiniz.


Kullanan departmanlar : Satış ve Müşteri İlişkileri

Sağlık Sektöründe Zoho CRM Kullanan Firmalar

Öne Çıkan Referanslarımız

Zoho CRM Sistemini Türkiye'de sağlık sektöründe kullanan birçok firma bulunmaktadır. Tüm referanslarımızı incelemek için tıklayın.

 zoho crm logo
 zoho crm logo
 zoho crm logo
 zoho crm logo
 zoho crm logo
 zoho crm logo
 zoho crm logo
 zoho crm logo
mcan health zoho yorumları

Müşterilerimizi Dinleyin

Sağlık sektöründe beraber çalıştığımız müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimiz hakkındaki yorumlarını izleyebilir veya okuyabilirsiniz.

Sağlık Sektöründe Zoho CRM Kullanımı Sunumumuzu İzleyin!

Sağlık sektöründe Zoho CRM sisteminin kullanımını örneklerle anlattığımız videomuzu izleyebilirsiniz!

Sağlık Turizmi Sektörüne Özel Röportajımız

MCAN Health ile sağlık turizmi sektörünün Türkiye'deki genel durumu ve sektördeki dijital pazarlama süreçlerini konuştuğumuz röportajımızı izleyebilirsiniz.

Zoho CRM Hakkında Daha Fazla Bilgiye Erişin

Aşağıdaki menü üzerinden Zoho CRM hakkında daha detaylı içeriklere erişebilirsiniz.

zoho crm tüm özellikler
zoho crm lisans fiyatları
zoho crm sıkça sorulan sorular
zoho crm mevcut entegrasyonlar
zoho crm video sunumları
zoho crm canvas tasarım stüdyosu
zoho crm özelleştirme seçenekleri
zoho crm satış yönetimi
zoho crm müteri adayı yönetimi
zoho crm tüm raporlama seçenekleri
zoho crm tüm iş akışları ve otomasyon
zoho crm tüm süreç yönetimi