zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Etkili Müşteri Adayı Yönetimi ile Daha Fazla Satış Yapın!

Bir müşteri adayını satın alıcıya dönüştürmek etkili bir iletişim gerektirir. Zoho CRM müşteri adaylarınızın yaratılmasından dönüşümüne kadar en verimli satış ve pazarlama süreçlerini hizmetinize sunuyor.

Müşteri Adayı Yönetimi Nedir?

Müşteri adayı yönetimi şirketinize gelen potansiyel müşterilerinizin kalifiye edilmesiyle başlayan ve dönüşüm işlemi ile sona eren sistematik bir süreçtir. Zoho CRM çoklu kanallardan gelen müşteri adaylarınızı yönetmenizi sağlayan verimli sistematik süreçleri hizmetinize sunuyor.

1.Adım
​Oluştur

2.Adım
​Zenginleştir

3.Adım
​Dağıt

4.Adım
​İlgilen

5.Adım
​Dönüş
tür

6.Adım
​Analiz Et

1.Adım

Oluştur

Akıllı Web Formları

CRM sisteminizde müşteri adayı oluşturmanın en temel kaynaklarından biri web formlarıdır. Zoho CRM içerisinde yer alan akıllı web formlarını kullanarak hızlı bir şekilde web formunuzu tasarlayabilir ve web sitenizde kullanabilirsiniz. Zoho CRM üzerinden yarattığınız web formlarınız CRM sisteminize halihazırda entegre bir şekilde çalışır.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm akıllı web formları

Canlı Sohbet (Live Chat) ve Ziyaretçi Takibi

Müşterilerinizle web siteniz üzerinden canlı bir şekilde sohbet ederek yüksek hacimlerde müşteri adayı oluşturabilirsiniz. Zoho CRM'in canlı sohbet ve ziyaretçi takibi yapısı sayesinde sohbet kanalından gelen potansiyel müşterilerinizin konuşma geçmişleri, web sitenizde ziyaret ettikleri sayfalar ve diğer web hareketleri ile CRM sisteminize otomatik olarak kaydolur.

Ekibimizden Bilgi Alın
canlı sohbet ve ziyaretçi takibi

Mobil CRM ile Daha Hızlı Çalışın

Çalışanlarınızın CRM sisteminize erişimi ne kadar kolay olursa, CRM sisteminizde oluşturulan müşteri adayı sayısı da doğru orantılı olarak artacaktır. Zoho CRM'in hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarında çalışan Mobil CRM Uygulaması ile çalışanlarınız diledikleri yerden CRM sistemine erişebilir ve müşteri adayı kaydı açabilirler.


Zoho CRM Mobil Uygulamasının kart tarayıcı (card scanner) özelliği ile çalışanlarınız edindikleri kartvizitleri akıllı cep telefonlarının kameraları ile tarayarak CRM sistemine hızlı bir şekilde kaydedebilirler.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm mobil crm uygulaması

Dijital Reklam Desteği

Müşteri adayı oluşturmanın en önemli kaynaklarından biri dijital reklamlar olarak öne çıkıyor. Google, Facebook, Instagram, LinkedIn ve benzeri platformlarda verdiğiniz reklamlardan gelen müşteri adaylarını otomatik olarak Zoho CRM üzerine kaydedebilir ve takip edebilirsiniz.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm dijital reklam desteği

2.Adım

Zenginleştir

Müşteri Adayı Puanlama (Lead Scoring) Sistemi

CRM sisteminizde yaratılan tüm müşteri adayları ürünüz veya hizmetinizle ilgili olmayabilir. İlgili olmayan müşteriler satış ekibinizin vakit kaybına uğrayıp demotive olmasına sebep olabilir. Bu noktada müşteri adaylarınızı verileri ile zenginleştirerek puanlayabilir ve yüksek potansiyele sahip müşterilerinize öncelik verebilirsiniz.


Zoho CRM içerisinde yer alan müşteri adayı puanlama yapısı sayesinde potansiyel müşterilerinizi davranışlarına veya demografik bilgilerine göre puanlayabilirsiniz. Bu yapı sayesinde çalışanlarınız müşteri adaylarını puanlarına göre sıralayabilir ve yüksek puanlı müşterilere öncelik verebilirler.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm lead scoring
zoho crm lead scoring

CRM Sistemine Düzenli Veri Girişi İçin Özellikler

CRM sisteminizde kayıt altında tutulan müşteri adaylarınıza ait verilerin doğruluğu, günümüzde şirketlerin CRM kullanımında başarı olmasında en önemli kriterlerden biri olarak öne çıkıyor.


Zoho CRM üzerinde yer alan çeşitli otomasyon özellikleri sayesinde çalışanlarınızı CRM sistemi üzerine bir kayıt açarken yanlış bir veri girişi yaptığında uyarılabiliyor ve kaydın doğru bir şekilde tamamlanması için yönlendirmeler yapılabiliyor. 

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm veri kuralları

3.Adım

Dağıt

Atama Kuralları

CRM sisteminiz üzerinde müşteri adaylarınızı oluşturduktan ve doğru veriler ile zenginleştirdikten sonraki adım müşteri adaylarınızı satış takımınıza dağıtmak olacaktır. Doğru müşterileri doğru satışçılara atamak satış kapama, kârlılık, satış hızı ve benzeri alanlarda daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.


Zoho CRM üzerinde yer alan atama kuralları sayesinde müşteri adaylarınızı demografik bilgi, coğrafi bilgi, kanal, kaynak ve benzeri birçok bilgiye göre ayrıştırarak satış personelinize otomatik olarak atayabilirsiniz. Bu sayede satış personeliniz üzerine otomatik olarak atanan müşteri adayları ile anında ilgilenerek daha fazla ve daha hızlı satış kapatabilirler.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm atama kuralları

4.Adım

İlgilen

Çoklu Kanal Yapısı

Müşteri adayı yönetimi söz konusu olunca en kritik süreçlerden biri ilgi olarak öne çıkıyor. Potansiyel müşterileriniz sadece sizden teklif almıyorlar. Birçok marka ile görüşen müşteri adaylarınız en ilgili tutumu sergileyen firmalar ile iş yapmaya daha yakın oluyorlar.


Zoho CRM'in çoklu kanal (omnichannel) yapısı sayesinde müşteri adaylarınızla telefon, sosyal medya, e-posta, SMS, online toplantı ve çeşitli kanallar üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede potansiyel müşterilerinizin iletişim hareketlerini Zoho CRM üzerinden takip edebilir veya dönüş alamadığınız müşterilerinizle CRM sisteminiz üzerinden iletişim kurarak satış sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm sosyal crm özellikleri

5.Adım

Dönüştür

Dönüşüm Takibi

İlgilendiğiniz müşteri adaylarınız üzerinde somut fırsatlar yakaladığınız potansiyel müşterileri belirlemek ve CRM üzerinden takip etmek, müşteri adayı yönetiminin en önemli safhalarından biri olarak öne çıkıyor.


Zoho CRM üzerinde yönettiğiniz müşteri adaylarını kalifiye ettikten sonra kişilere dönüştürebilirsiniz. Kişiler (veya firmalar) üzerinde somut bir fırsat yakalandığında ilgili kayıtlar üzerinde bir satış fırsatı (deal) açılarak bundan sonraki satış süreci satış fırsatları altında yönetilir.


Dönüşüm tabanlı çalışan bu yapı sayesinde satışlarınızı daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilir, daha verimli takip edebilir ve daha iyi bir şekilde analiz edebilirsiniz.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm dönüştürme işlemi

Reklamların Dönüşüm Takibi

Dijital reklamlar sayesinde şirketler yüksek rakamlarda müşteri adayı edinebiliyor. Fakat reklamlar aracılığı ile kazanılan potansiyel müşteriler doğru bir şekilde kayıt altında tutulmadığında ve takip edilmediğinde, şirketler dijital reklamlardan istedikleri verimi alamıyorlar.


Zoho CRM içerisindeki hazır Google Ads entegrasyonu ile Google üzerinde yayınladığınız reklamlardan kazandığınız müşteri adaylarınızı Zoho CRM üzerinde anahtar sözcük, reklam grubu ve benzeri kritik bilgiler eşliğinde kaydedebilirsiniz. Bu sayede Zoho CRM sisteminiz üzerinden Google reklamlarından edindiğiniz, dönüştürdüğünüz ve satış yaptığınız müşterilerinizi analiz ederek dijital reklamlarınız üzerinden ne kadar satış yaptığınızı Zoho CRM üzerinden ölçümleyebilirsiniz.


Zoho CRM ayrıca Facebook Ads, Instagram Ads, LinkedIn Ads ve benzeri reklam platformlarıyla da entegre bir şekilde çalışmaktadır.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm reklam dönüşüm raporları

6.Adım

Analiz Et

Huni Raporları

Müşteri adayı yönetiminin en son ve en önemli süreçlerinden biri analizler olarak öne çıkıyor. Şirketinizde gerçekleştirdiğiniz ve kaybettiğiniz satışlarınızı analiz ederek gelecekteki potansiyel satış performansınızı iyileştirmeniz mümkün.


Zoho CRM içerisinde yer alan huni (funnel, dönüşüm) raporları ile şirketinizde belli zaman aralıklarında ne kadar müşteri adayı kazandığınızı, bu müşteri adaylarının ne kadarının kalifiye olduğunu ve kalifiye müşteri adaylarınızın ne kadarına satış yaparak müşteriye dönüştürdüğünüzü analiz edebileceğiniz raporlar hazırlayabilirsiniz.

Ekibimizden Bilgi Alın
zoho crm dönüşüm raporları

Zoho CRM Hakkında Daha Fazla Bilgiye Erişin

Aşağıdaki menü üzerinden Zoho CRM hakkında daha detaylı içeriklere erişebilirsiniz.

zoho crm tüm özellikler
zoho crm lisans fiyatları
zoho crm sıkça sorulan sorular
zoho crm mevcut entegrasyonlar
zoho crm video sunumları
zoho crm canvas tasarım stüdyosu
zoho crm özelleştirme seçenekleri
zoho crm satış yönetimi
zoho crm müteri adayı yönetimi
zoho crm tüm raporlama seçenekleri
zoho crm tüm iş akışları ve otomasyon
zoho crm tüm süreç yönetimi

Zoho CRM Programını Müşterilerimizden Dinleyin

Özelleştirilebilir ve esnek yapısı ile Türkiye'de çeşitli sektörlerde tercih edilmeye devam eden Zoho CRM programını ve diğer Zoho programlarını kendi sektörüne ve şirketine uyarlayan müşterilerimizi dinleyebilirsiniz.

mcan health zoho yorumlari
zoho alotech yorumları
osmanlı menkul zoho yorumlari
intro property zoho yorumları
great place to work türkiye zoho yorumları
his türkiye zoho yorumları
auto king zoho yorumları
hatko sport zoho yorumları
zoho crm logo

Zoho CRM Programına aşağıda sıralanan ürün paketleri içerisindeki avantajlı fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

zoho one logo

​Zoho One paketi ile tüm şirket çalışanlarınızın kullanabileceği 40 üzerinde programa tek pakette sahip olabilirsiniz.

Paket Detayları

*Zoho One Deneme Hesabı açmak için tıklayın.

zoho crm logo

+

zoho campaigns logo
zoho projects logo
zoho flow logo
zoho sites logo
zoho sprints logo
zoho meeting logo
zoho page sense logo
zoho analytics logo
zoho assist logo
zoho showtime logo
zoho survey logo
zoho social logo
zoho recruit logo
zoho cliq logo
zoho backstage logo
zoho desk logo
zoho people logo
zoho vault logo
zoho marketinghyb logo
zoho forms logo
zoho connect logo
zoho expense logo
zoho bookings logo

*Bu paket içerisinde Zoho CRM ile beraber 40 üzerinde uygulamaya sahip olursunuz.

zoho crm plus logo

​Zoho CRM Plus Paketi ile beraber Zoho CRM ve 7 entegre uygulamaya tek bir fiyat üzerinden sahip olabilirsiniz.

Paket Detayları

Zoho CRM Plus Deneme hesabı açmak için tıklayın.

zoho crm logo

+

zoho campaigns logo
zoho salesiq llogo
zoho analytics logo
zoho social logo
zoho desk logo
zoho survey logo
zoho projects logo

*Bu paket içerisinde Zoho CRM ile beraber 7 entegre uygulamaya sahip olursunuz.