zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Denz Water, Zoho One ile tüm dijital süreçlerini yönetiyor

Denz Water ile 2022 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Denz Water, Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. An itibariyle Zoho uygulamalarını herhangi bir danışmanlık ve desteğe ihtiyaç duymadan kendi bünyesinde kullanıyor. Denz Water'ın kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

abs yapı logo

Sektör

Üretim

Hizmet Türü

B2B

Deneyimi Aktaran Yönetici

Satış Müdürü - Kutluhan Savaş

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho One

Ürün Paketi

Denz Water Hakkında

Ankara merkezli firmamız DENZ Water Technology (DENZ Su Teknolojileri A.Ş.), endüstriyel vana ve boru bağlantı elemanlarının üretimi ve ihracatı üzerinde faaliyet göstermektedir. Transit ticaret de yapan firmamız, yalnızca yurtdışı odaklı çalışmaktadır.

Zoho'nun hangi çözümleri kaç kullanıcı ile kullanılıyor?

Firmamızın ihracat departmanı bünyesinde görev yapan 4 arkadaşımızın tamamı Zoho CRM uygulamasını kullanırken, Zoho Campaings, Zoho SalesIQ gibi stratejik uygulamalar da 2 kişi tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

Zoho CRM kullanmadan önce, özellikle satış birimindeki görevliler, kendi tekliflerini excel formatında hazırlayıp potansiyel müşterilere teklifler vermekteydi. Bu durum yöneticiler açısından iş takibini zorlaştırmaktaydı, ayrıca sürekliliğin sağlanmasını da güçleştirmekteydi. Bunların yanı sıra, excel’de çalışma yapan bireylerin hata yapma ihtimalleri de risk oluşturmaktaydı.

Zoho uygulamalarını kullanarak hangi süreçlerinize çözümler buldunuz? Sonuçlardan memnun musunuz?

Zoho One uygulamaları sayesinde hem potansiyel müşterilerimize kurumsal pazarlama yapma imkanı elde ettik, hem de yeni tanıştığımız şirketlere hoş tasarımlı teklifler iletmeye başladık. Verilen tüm tekliflerin aynı sistem üzerinden girilmesi nedeniyle hem sürekliliğin sağlanması hem de takip edilebilirliğin kolaylaşması sağlandı. 


Zoho SalesIQ sayesinde yabancı müşterilerimizle doğrudan ve sıcak iletişim kurmaya başladık. Ayrıca Zoho SalesIQ ile sitemizin ziyaret ve tıklanma verilerini güncel olarak takip edebildik.


Zoho One uygulamalarını kullandığımız için ortaya çıkan sonuçtan son derece memnunuz.

Zoho uygulamalarının sektörünüze sunduğu çözümler var ise bunlardan bahsedebilir misiniz?

B2B olarak faaliyet gösteren firmamızın, pazarlama alanındaki ihtiyaçlarını Zoho One uygulamaları ile giderebiliyoruz. 


Firmamızın üzerinde çalıştığı endüstriyel vana ve boru bağlantı parçalarının özel kodları ile hazırlanan teklif formatı sayesinde, bize özel tasarım ile tekliflerimizi iletebilmekteyiz.

Zoho uygulamalarını kurumunuzda kullanmaya ne kadar sürede alıştınız?

Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, işe yeni başlayan arkadaşlarımız dahi sisteme kısa sürede uyum sağlayarak çalışabiliyorlar.

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Zoho One ile tanışmamızın üzerinden geçen 5 senede, Cloudyflex ekibi ile çok defa çalışma imkanı elde ettik. Son 3 sene içerisinde de 2 defa sıfırdan kurulum yaptık. 2023 yılında da yeni kurulum çalışmamız esnasında, çözüm danışmanımız Seda Hanım ile yoğun bir tempoda çalışarak, oldukça karmaşık olan taleplerimizi yerine getirilmesini sağladık. 


Ekiplerin özellikle acil durumlarda, geç saatlerde bile olsa inisiyatif alarak bizlere destek olması, Cloudyflex’in müşteri memnuniyeti konusunda ne kadar mükemmeliyetçi olduğunu bizlere kanıtlıyor. Emeği geçen tüm arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyoruz.