zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Zoho Eğitim Seçenekleri

Sayfamız üzerinden Zoho Uygulamalarına dair eğitim seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Zoho üzerine eğitim ihtiyaçlarınız için ekibimize ulaşmanızı tavsiye ederiz.

zoho premium partner cloudyflex

Zoho Eğitimi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Zoho Uygulamaları üzerine verdiğimiz eğitimlerimiz, şirketinizdeki Zoho çözümlerini kullanacak personelinizi eğitmek amaçlı tasarlanmıştır. Bu eğitimlerde mevcut sisteminiz üzerinden bir geliştirme, uyarlama veya implementasyon yapılmaz. Bu saydığımız hizmetler proje hizmeti kapsamına girer. Eğer şirketinizde bir proje hizmeti ihtiyacınız var ise, eğitim sayfamız yerine danışmanlık ve destek sayfamızdaki seçeneklere göz atmanızı öneririz.

Zoho Uygulamaları üzerine firmanıza ve personelinize özel olarak vereceğimiz eğitimler, sizlerden alacağımız ihtiyaçlara göre bir kapsam çerçevesinde planlanacaktır. Kapsam olmadan, firmanıza eğitim vermemiz mümkün değildir. Genel bir Zoho eğitimimiz bulunmamaktadır. Tüm Zoho eğitimlerimizi firmaya özel terzi usülü bir şekilde hazırlamaktayız.

Hangi personeliniz için eğitim almak istediğinizi iyi bir şekilde önden belirlemenizi öneririz. Sistem admini, departman yöneticileri, geliştiriciler ve operasyon bazında çalışan personel için ayrı yapılarda eğitim hizmetlerimiz mevcuttur. Eğer personelinize toplu bir eğitim verilmesini istiyorsanız, grupların aynı çalışan profilinden oluşması gerekmektedir. 

Zoho Eğitim Hizmetimiz TrainFlex

Zoho eğitimi almak isteyen firmalar için sunduğumuz eğitim hizmetimiz adı TrainFlex olarak geçmektedir. TrainFlex hizmetimiz kapsamında Zoho eğitimi almak için ekibimizle iletişime geçerek ihtiyaçlarınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Zoho Eğitimlerimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kullanıcı tipleri için eğitimler mevcuttur?

Operasyon, Admin, departman yöneticisi/müdürü ve geliştirici olarak dört farklı kullanıcı tipi için farklı Zoho eğitimlerimiz mevcuttur. Bu kullanıcı tipleri dışında ihtiyacınız olan özel durumları tarafımıza iletebilir ve belirteceğiniz diğer kullanıcı tiplerine özel eğitimler hazırlayabiliriz. Sıkça verdiğimiz kullanıcı tipi eğitimlerine dair örnekleri aşağıdan inceleyebilirsiniz:


Operasyon Personeli İçin Zoho Eğitimi : Zoho Uygulamalarını günlük olarak kullanan personelinize vereceğimiz eğitimlerdir. Örnek olarak satış personeliniz, müşteri ilişkileri temsilcisiniz ve benzeri profilleri baz alabilirsiniz.


Sistem Admini İçin Zoho Eğitimi : Zoho Uygulamalarını admin seviyesinde yönetecek personelinize vereceğimiz eğtimlerdir. Bu eğitimin firmanızdan doğru kişiye veya kişilere verilmesi kritik derecede önemlidir. Zoho Uygulamalarını başarılı bir şekilde kullanmanız adına Zoho Uygulamalarının geliştirme ve sistemin yönetiminden sorumlu olacak ve Zoho Uygulamalarının "Admin" seviyesinde nasıl çalıştığına hakim bir personeli şirketinizde bulundurmanız gerekmektedir. (Bu yaklaşım sadece Zoho Uygulamaları için değil tüm SaaS uygulamaları üzerinde geçerlidir) Bu eğitim, şirketinizde Zoho Uygulamalarını uzun vadede yönetecek kişi veya kişilerin yetiştirilmesi üzerine odaklıdır.


Departman Yöneticileri veya Müdürleri İçin Zoho Eğitimi : Zoho Uygulamalarının içerisinde şirket yöneticileri (Örn : satış müdürleri, müşteri ilişkileri müdürler vb.) için birçok özellik mevcuttur. Departman yöneticilerinizin Zoho uygulamalarını daha verimli kullanabilmeleri adına, bu kitleye özel olarak hazırladığımız eğitimlerimizi uyguluyoruz.


Geliştiriciler İçin Zoho Eğitimi : Zoho Uygulamaları kolay özelleştirme seçeneklerine sahip olmasının yanı sıra, ileri seviye ve karmaşık özelleştirmeler için kodla özelleştirme esnekliğine de sahiptir. Zoho Uygulamalarını kodla özelleştirebilmeniz için Zoho'nun tescilli yazılım dili olan "Deluge" scripte hakim olmanız gerekmektedir. Eğer şirketinizde çalışan yazılımcılarınız var ise geliştiriciler için hazırladığımız Zoho eğitimlerinden faydalanarak, Zoho'yu kendi bünyenizde ileri seviyede geliştirmenizi sağlayacak bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Eğitimler fiziksel mi yoksa çevrimiçi (online) mi gerçekleşiyor?

Zoho eğitimlerimiz, detaylı bir kapsam çerçevesinde firmanıza özel terzi usülü hazırlanmaktadır. Bu eğitimleri sizin ihtiyacınıza göre hem fiziksel hem de çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirmemiz mümkün.

Eğitim kapsamını nasıl oluşturacağız?

Almak istediğiniz Zoho eğitimi hakkında önce ekibimizle görüşmenizi tavsiye ederiz. Eğer elinizde bir ihtiyaç listeniz var ise, bu listeyi ekibimizle paylaşabilirseniz, eğitim ve hizmet kapsamınızı daha hızlı bir şekilde hazırlayabiliriz.


Eğer elinizde çalışılmış bir ihtiyaç listeniz yok ise, görüşme sırasında ekibimizden kapsam oluşturmak için yardım isteyebilirsiniz. Kapsamın oluşturulması adına ekibimiz sizlere yol gösterecektir. Fakat kapsamın hazırlanması için ihtiyaç listesinin ilk olarak sizin tarafınızdan iletilmesi gerekmektedir.

Hangi Zoho ürünleri üzerine eğitim alabiliriz?

En sık olarak aşağıdaki Zoho Uygulamalarının eğitimlerini vermekteyiz :


  • Zoho CRM
  • Zoho SalesIQ
  • Zoho Social
  • Zoho Desk
  • Zoho Analytics
  • Zoho Projects
  • Zoho Recruit


Bu uygulamalar dışındaki eğitim taleplerinizi de karşılamamız mümkün, fakat bu talepleri ekibimize iletmenizi tavsiye ederiz.

Eğitimlerin kayıtlarını alabilir miyiz?

Çevrimiçi (online) yapılan tüm eğitimlerin kayıtları alınmakta ve eğitim sonrasında video dosyası formatında bu kayıtlar tarafınıza iletilmektedir. Yerinde yapılan eğitimlerde alınacak kaydın sorumluluğu eğitimi alan firmaya aittir.

Zoho'yu kullanmaya yeni başlayacağız, bu noktada nasıl eğitim desteği alabiliriz?

Zoho Uygulamalarını yeni kullanmaya başlayan firmalara, danışmanlık hizmetlerimiz çerçevesinde daha kapsamlı bir hizmet vermekteyiz. Tüm danışmanlık hizmetlerimizin (bakım destek hizmet dışındaki) içerisinde, proje sonunda eğitimlerimiz halihazırda mevcuttur. Eğer Zoho kullanmaya yeni başlayacaksanız, bir eğitim hizmeti yerine daha kapsamlı bir danışmanlık hizmeti almanızı şiddetle tavsiye ederiz.


Eğer bizden bir Zoho Eğitimi alıp, bu eğitim çerçevesinde öğrendiklerinizle içeride Zoho Uygulamalarını kendiniz uyarlamak istiyorsanız, Admin veya Geliştirici eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz. Fakat bu eğitimler içerisinde sadece uyarlama ve geliştirmelerin nasıl yapıldığını anlattığımızı, sisteminiz üzerinden herhangi bir geliştirme yapmadığımızı belirtmek isteriz.

Zoho One eğitiminiz var mıdır?

Zoho One, içerisinde 40'dan fazla çözüm barındıran bir ürün paketidir. Zoho One üzerine bir eğitimimiz bulunmamaktadır. Sadece Zoho One içerisinde yer alan uygulamalara istinaden eğitimler verebiliriz.

Zoho ürünleri dışında eğitimleriniz var mı?

Zoho ürünleri dışında bir eğitim hizmetimiz bulunmamaktadır.

Eğitimlerin satın alımı ve ödemesini nasıl yapabiliriz?

Eğitimlerin satın alımı için öncelikle ekibimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğitim kapsamı hazırlandıktan sonra, kapsam çerçevesinde fiyatlandırma yapılıp, fiyat teklifimiz tarafınıza iletilecektir. Teklifi kabul etmeniz durumunda, faturanız kesilecek ve ödemeyi belirttiğimiz IBAN adreslerimize EFT veya havale yoluyla gerçekleştirebileceksiniz.

Fiyatlama ve Eğitimlere Yaklaşımımız

Müşterilerimize verdiğimiz Zoho eğitim hizmetlerimizin verimli ve etkili geçmesi birinci önceliğimiz. Bu noktada eğitim kapsamı hazırlanmadan fiyat teklifi iletemiyoruz. Eğitim kapsamınızın hazırlanması için lütfen ekibimizle iletişime geçin ve eğitim ihtiyaçlarınızı bizimle paylaşın.


Eğitimlerimiz tamamen terzi usülü hazırlandığı için fiyatlandırmamız da eğitimin kapsamına göre değişecektir. Eğitim verilecek gün sayısı, eğitimin çevrimiçi (online) veya fiziksel gerçekleşmesi, eğitim verilecek ürünler, eğitim türü (admin, müdür, operasyon, geliştirici) ve benzeri diğer faktörler çerçevesinde sizlere vereceğimiz fiyat teklifini oluşturuyoruz.

zoho premium partner cloudyflex

Faydalanabileceğiniz Diğer Ücretsiz Kaynaklarımız

zoho meetup türkiye

Zoho Kullanıcı Buluşmalarımız - Zoho MeetUp

Türkiye'de ücretsiz olarak düzenlediğimiz Zoho Kullanıcı Buluşmalarına katılarak, Zoho Uygulamaları üzerindeki son güncellemeleri takip edebilir, sunumlarımızdan faydalanabilir ve Zoho kullanan diğer firmalarla tanışarak ağınızı genişletebilirsiniz.

cloudyflex akademi zoho webinarları

Yayınladığımız Webinarlarımız

Cloudyflex Akademi YouTube kanalımızda yayınladığımız uygulamalı webinarları izleyerek, Zoho üzerine yeni gelen özellikleri öğrenebilir ve pekiştirebilirsiniz. Kanalımıza abone olarak webinar özetlerimizden ve diğer faydalı videolarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.