zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Elin A.Ş. Sirius markasında, Zoho CRM ile süreçlerini yönetiyor

Elin A.Ş ile 2021 yılında çalışmaya başladık. Zoho CRM satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Elin A.Ş. (Sirius), Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. Elin A.Ş. an itibariyle Zoho süreçlerini tamamen kendi bünyesinde yönetiyor. Kullandıkları Zoho ürünü ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

metropolsoft

Deneyimi Aktaran Yönetici

Satış Destek Yöneticisi - Zuhal Öztürk

Sektör

Enerji

Hizmet Türü

B2B

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Sirius - Elin A.Ş. Hakkında

“Her Fabrika Bir Kale’dir” sözünün bilinciyle 2017 yılında ilk fabrikasını Ankara’da faaliyete geçirmiştir. Bugün 2 fabrikadan oluşan üretim tesislerinde; 100.000 metrekare üzerinde üretim alanında, son teknoloji Fotovoltaik Modüllerin üretimini yapmaktadır.


Elin, “Sirius” markası ile Türkiye’de Fotovoltaik Modüllerin lider üreticisi ve güneş enerjisi çözümleri sağlayıcısıdır.

Hangi Zoho Uygulamaları Kaç Kullanıcı İle Kullanılıyor?

Zoho CRM uygulamasını 6 kullanıcı ile kullanmaktayız.

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

Zoho kullanmadan önce, müşteri görüşmelerimizle ilgili birçok notu ajandalarımıza yazmak durumunda kalıyorduk ve müşteri geçmişini takip etmekte zorluk çekiyorduk. 


Şu an ilgili kaydın içerisine notlarımızı rahatlıkla alarak müşteri geçmişini daha kolay ve hızlı bir şekilde görüntüleyebiliyoruz.

Zoho Uygulamalarını kullanarak hangi süreçlerinize nasıl çözümler buldunuz? Sonuçlardan memnun musunuz?

Müşterilerimizle yapılan görüşmelerden başlayarak satış faturasına kadar olan tüm süreçlerde ilgili alanlara not alabiliyor, dosya ekleyebiliyoruz. 


Böylelikle başka bir arkadaşımız son yapılan görüşmelerle ilgili tüm kayıtlara kolaylıkla ulaşabiliyor ve bilgi eksikliği yaşamadan müşterilerimize cevap verebiliyor.

Zoho Uygulamalarını sektörünüze özel olarak sunduğu çözümler var ise bahsedebilir misiniz?

Proje ağırlıklı çalıştığımız için, verilen tekliflerin satışa dönüşmesi zaman alabiliyor.


Mevcut durumu takip edebilmemiz için çok çeşitli filtreler yaratıp raporlamak, akıllı bir ajanda gibi notlar alabilmek takip sürecimizi oldukça kolaylaştırdı.

Zoho Uygulamalarını kurumunuzda kullanmaya ne kadar sürede alıştınız?

Zoho uygulamalarının kullanımına yaklaşık 1,5 hafta gibi bir süre zarfı içerisinde alıştık.

Zoho Uygulamalarının size önerdiği hangi özellikleri vurgulamak istersiniz?

Kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda modüller ekleyip çeşitli ilave alanlar açabiliyor olmamız gerçekten Zoho’da en sevdiğim özellikler arasındadır.

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex ekibi her sorumuzu maksimum 1 günde yanıtlayan güler yüzlü bir ekiptir.