zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

MCAN Health, Zoho One ile tüm dijital süreçlerini yönetiyor

MCAN Health ile 2017 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan MCAN Health, Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. MCAN Health an itibariyle Zoho uygulamalarını tamamen kendi bünyesinde herhangi bir destek veya danışmanlığa ihtiyaç duymadan kullanıyor. MCAN Health'in kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

metropolsoft

Deneyimi Aktaran Yönetici

Kurucu - Gülsultan Doğan

Sektör

Sağlık

Hizmet Türü

B2C

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho One

Ürün Paketi

MCAN Health Hakkında

MCAN Health 2015 yılında, yurtdışından plastik cerrahi, saç ekimi, kilo verme tedavileri ve tüp bebek operasyonları için hasta getirmek amacıyla kuruldu. 


MCAN Health bir hazır ofis olarak başladı ve şu anda bünyesinde 27 çalışan barındırıyor.

Hangi Zoho Uygulamaları Kullanılıyor?

Kurumumuzda Zoho One Paketini kullanmaktayız.

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

İlk etapta işleri excel ile yürütüyordum. Google Drive’da, Google sheetleri kullanarak verileri toparlıyordum. İnanılmaz bir operasyon yükü oluşturuyordu. 


Bugün baktığımızda 2000’in üzerinde lead alıyoruz ve artık bunları yönetemez olduk, hiçbir istatistiği doğru düzgün alamaz olduk. Online herhangi bir veriye erişmemiz mümkün değildi. 


Bu dönemde hem Zoho’yu hem de Salesforcu’u duyduk. Her iki firmayla da görüştük ve Zoho’nun, Zoho One uygulamasında karar kıldık. 


Zoho One’ın bütün aplikasyonları içinde barındırması nedeniyle bizim için daha etkin ve etkili olacağını düşündüğümüz için Zoho’ya karar verdik.

Zoho Uygulamalarını kullanarak hangi süreçlerinize nasıl çözümler buldunuz? Sonuçlardan memnun musunuz?

Zoho CRM’i kullanıyoruz. Zoho CRM, sistem içinde sistem kurmanıza müsaade eden ve kendi iş akışlarınıza göre adapte edebileceğiniz bir üründür.


Hastalarımız evlerine döndüklerinde memnuniyetlerini ölçmek için yaptığımız anketleri Zoho Survey üzerinden gönderiyoruz ve bunu CRM ile entegre edip anket sonuçlarını orada görebiliyoruz, şikayetleri varsa onlara hızlı dönüşler yapabiliyoruz. Bu feedbackleri Zoho CRM üzerinden notluyoruz.


Zoho Forms’u kullanıyoruz. Önceden web formları kullanıyorduk fakat fark ettik ki Zoho’nun hizmet verdiği form modülü çok daha iyi çalışıyor ve daha çok özelleştirilebilir.


E-mail marketing için Zoho Campaigns’i kullanıyoruz ve bu uygulama da oldukça kullanıcı dostu, kolay kullanılabilen ve doğru çalışan bir araçtır.

Zoho Uygulamalarını kurumunuzda kullanmaya ne kadar sürede alıştınız?

Benim adaptasyonum oldukça hızlı geçti. 


Ben teknik bir alandan mezun değilim sosyal bilimler benim asıl alanım fakat Zoho’nun user frienly bir yapısı olduğundan benim açımdan alışmak çok zor olmadı.

Zoho Uygulamalarının size önerdiği hangi özellikleri vurgulamak istersiniz?

Ben tabi yönetici olarak en çok Zoho’nun raporlama uygulamalarını seviyorum. 


Herhangi bir zamanda; şirkette şu an satışlar nasıl, kaç tane saç ekimi satıldı, kaç tane plastik cerrahi satıldı gibi soruların cevaplarına bakıyorum. 


Yani anlık tüm verilere CRM sisteminden ulaşabiliyorum. 

Zoho Uygulamalarının kullanıcı dostu fiyatlandırması adına yorumlarınızı alabilir miyiz?

Fiyatlandırma konusunda Zoho gerçekten çok bütüncül bir hizmet sağlıyor. 


Özellikle bizim kullandığımız Zoho One paketi, Zoho’nun diğer aplikasyonlarını da barındırdığı için fiyatının karşılığını fazlasıyla verdiğini söyleyebilirim. 

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Cloudyflex, Zoho CRM’e karar verdikten sonra bizi ziyarete geldi, satış süreçlerini yönettiler. Ama en önemlisi, implementasyon süreciydi çünkü bizim biraz karışık bir yapımız var. 


Cloudyflex çok iyi bir şekilde o proje çalışması sırasında uyarlamalar yaptı. Destekleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.