zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Prota Yazılım, Zoho One ile dijital süreçlerini yönetiyor

Prota Yazılım ile 2018 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Prota Yazılım, Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. Prota Yazılım an itibariyle Zoho süreçlerini tamamen kendi bünyesinde yönetiyor. Kullandıkları Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

metropolsoft

Deneyimi Aktaran Yönetici

İş Geliştirme Yöneticisi - Gianni Kubin

Sektör

Bilişim

Hizmet Türü

B2B

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho One

Ürün Paketi

Prota Yazılım Hakkında

Prota Yazılım, dünyanın dört bir yanında iş yapan yapı mühendislerinin güvenilir ve ekonomik yapıları kolayca tasarlamalarına imkân veren yazılımlar geliştirmektedir. 1985 yılında Ankara’da kurulan şirket, bugün dünya çapında 20’den fazla ofise ve 300’den fazla çalışana sahip!

 

Prota Yazılım tarafından geliştirilen, yapı projelerinin modellemeden analize, tasarımdan detaylandırmaya her aşamasında yapı mühendislerine kolaylık sağlayan yazılım paketi ProtaStructure Suite, bugün tam 85 ülkede başarılı yapı mühendisleri tarafından kullanılmaktadır.

Hangi Zoho Uygulamaları kaç kullanıcı ile Kullanılıyor?

Prota Yazılım Ekibi olarak Zoho Campaigns, Zoho Desk, Zoho CRM ve Zoho Analytics ürünlerini, 35’ten fazla kullanıcı ile memnuniyetle kullanıyoruz.

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

Zoho kullanmadan önce hem şirket içi hem de müşterilerle ilgili iş süreçleri için farklı uygulamalar kullanıyorduk ve bu durum uygulamalar arası bilgi alışverişinde vakit kaybedilmesine, departmanlar arası iletişimde sıkıntılar yaşanmasına sebep olabiliyordu.


Geliştirdiğimiz yazılımın farklı lisans seçenekleri ve dünya çapında geniş bir kullanıcı tabanı olduğu için yapılan her işlemin düzenli bir şekilde kaydedildiği bir sisteme ihtiyacımız vardı.

Zoho Uygulamalarını kullanarak hangi süreçlerinize nasıl çözümler buldunuz? Sonuçlardan memnun musunuz?

Zoho uygulamaları ile attığımız her adımı kayıt altına alarak daha sistematik bir iş düzenine kavuştuk diyebiliriz. 


Müşterilerimizle alakalı tüm iş süreçlerimizi tek bir platform üzerinde düzenleyip takip edebiliyoruz. 


Zoho Desk, Zoho CRM ve Zoho Analytics ile sistematik bir düzende çalışarak, performans ve kalite ölçümlerini kolayca yapabiliyoruz. 


Yazılımımızın her bir kullanıcısı bizim için oldukça önemli, Zoho CRM’in kullanışlı sistemiyle her bir kullanıcıyla ilgili notlarımızı tek bir yerde toplayabiliyor ve her bir kullanıcı için lisanslama işlemlerini titizlikle kontrol edebiliyoruz.

Zoho Uygulamalarını sektörünüze özel olarak sunduğu çözümler var ise bahsedebilir misiniz?

Farklı lisanslama seçenekleri ile gelişmiş bir mühendislik yazılımı sunuyoruz ve internet sitemize gelip bilgi almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını net bir şekilde anlayabilmek için onlardan bazı formlar doldurmalarını istiyoruz. 


Formları dolduran kişilere ise ekibimiz hızlı bir şekilde bizzat geri dönüş yapıyorlar. 


Zoho Desk tam da bu noktada bizim için günü kurtarıyor. 


Formları burada düzenliyoruz ve formda verilen cevaplar ile cevaplayan kişilerin bilgileri otomatik olarak sistemimize kaydoluyor. 


Biz de bu şekilde internet sitemizin ziyaretçileri ile rahatça iletişim kuruyor ve yeni kullanıcılarımızla ilgili bilgileri zahmetsizce sistemimize kaydetmiş oluyoruz.

Zoho Uygulamalarını kurumunuzda kullanmaya ne kadar sürede alıştınız?

Zoho uygulamalarının kullanıcı dostu ara yüzleri sayesinde 2-3 hafta gibi kısa bir sürede kurumumuzda bu uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanır hale geldik.

Zoho Uygulamalarının size önerdiği hangi özellikleri vurgulamak istersiniz?

Özellikle Zoho CRM modülünü vurgulamak isteriz. 


Raporlama, otomasyon, pipeline ve benzeri başlıklar işimizi oldukça kolaylaştırıyor ve kurumsallaşma yolunda bizlere yardımcı oluyor. 

Zoho uygulamalarının kullanıcı dostu fiyatlandırması adına yorumlarınızı alabilir miyiz? 

Zoho uygulamaları, özellikle büyük çaplı bir müşteri tabanı olan ve kalabalık bir kadroyla iş yapan firmalar için adeta kıymetli bir asistan değerinde! 


Fiyatlandırmalar ise bu gelişmiş uygulamaların aynı anda ulaşılabilirliklerine katkı sağlıyor.

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Cloudyflex ekibi, geçen üç yılda kendilerine sorduğumuz neredeyse hiçbir soruyu yanıtsız bırakmadı! 


Prota Yazılım ekibi neredeyse tamamen mühendislerden oluşan bir ekip olduğu için ilerlemeye ve geliştirmeye odaklı çalışıyor, sanıyoruz biraz da bu sebeple zaman zaman pek de kolay yanıtlanamayan sorular ve taleplerle Cloudyflex ekibine ulaşıyor olabiliriz. 


Ama öyle zamanlarda bile gönderdiğimiz e-postalara mutlaka üzerinde gerçekten düşünülmüş cevaplar alacağımızı biliyoruz.