zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Redington Türkiye, Zoho One ile tüm dijital süreçlerini yönetiyor

Redington Türkiye ile 2020 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Redington Türkiye, an itibariyle Zoho uygulamalarını tamamen kendi bünyesinde herhangi bir destek veya danışmanlığa ihtiyaç duymadan kullanıyor. Redington Türkiye''nin kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

metropolsoft

Sektör

Bilişim

Hizmet Türü

B2B

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho One

Ürün Paketi

Redington Türkiye Hakkında

Redington Türkiye, Türkiye’de iş ortakları aracılığıyla bilişim çözümlerinin dağıtımını yapan bir şirkettir. 


Hikayesine 1995 yılında tek bir markanın dağıtımını yapmak üzere Linkplus adıyla kurularak başlıyor. Linkplus adındaki bu şirket son derece başarılı oluyor ve 2015 yılının sonunda Redington adındaki uluslararası bir bilişim distribütörü tarafından satın alınıyor. 


2015’ten günümüze kadar bir markadan birden fazla markayı temsil eden bir distribütör haline geldik. Faaliyetlerimiz Hindistan, Orta Doğu ve Afrika ile Türkiye ve CAS bölgesinde gerçekleşmektedir. 


Biz de Türkiye ve CAS ülkeleri denilen coğrafyadaki dağıtım faaliyetlerini Redington adında yapıyoruz.   

Cenk Soyluoğlu

Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

Zoho nasıl bulundu ve tam olarak hangi dijital süreçlere çözüm getirdi?

2018 yılında Redington tarafından firmamızın satın alma süreçlerinde, distribütörlük çalışmalarımızda ürün yelpazemiz genişledi. Dağıtımını yaptığımız ürünlerin adetleri çok hızlı bir şekilde yükseldi ve çeşitlendi. 


Özellikle farklı sektörlere hizmet veriyor olmamız ve kullanıcı sayımızın da hızla artmasıyla beraber daha önceden kullandığımız ürünlerin bize yetersiz kaldığını gördük. İhtiyaçlarımızı karşılamaz hale geldi. 


Dolayısıyla yeni bir çözüm arayışı içine girdik. Dönem içerisinde pek çok ürün araştırmalarında bulunduk. Bu ürünlerin arasında özellikle ürün yelpazesinin genişliğiyle, ihtiyaçlarımızı en fazla karşılayacak olan ürünün Zoho olduğunu gördük. 


Özellikle müşterilerimizi takip edebilmek açısından, siparişlerimizi, tekliflerimizi, fırsatlarımızı takip edebilmek açısından bize en çok destek sağlayabilecek bir platforma ihtiyaç duyduk. 


Bu platformun her yerden erişilebiliyor olması, mobil desteğinin olması Zoho’nun seçilmesinde bir kriter olarak belirlendi. 

Timur Yalçın

Teknoloji ve Proje Yöneticisi

Zoho ürünlerinin hangi özellikleri sektörünüze hitap ediyor ve spesifik olarak çözümler getiriyor?

Zoho’nu ürün yelpazesi çok geniş. 


Bundan dolayı teknoloji sektöründe çalışan pek çok firmanın farklı ürünler veya tamamı olmak suretiyle rahatlıkla kullanabileceğini düşündüğüm ürünler bunlar. 


Özellikle tek bir paket içinde tüm ürünleri kullanabiliyor olmanız büyük bir avantaj sağlıyor. 

Timur Yalçın

Teknoloji ve Proje Yöneticisi

Zoho Uygulamalarının hangilerini kaç kullanıcı ile kullanıyorsunuz?

Redington olarak Zoho One paketini yaklaşık 40 kişi olarak kullanıyoruz.  

Cenk Soyluoğlu

Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

Zoho'nun hangi ürünlerinin hangi özelliklerini beğeniyorsunuz ve kullanıyorsunuz?

Zoho’yu seçtiğimizde ilk kullanacağımız ürünün Zoho CRM olacağını biliyorduk. Yaptığımız araştırmalarla arkasında pek çok daha ürünün, özellikle Zoho One paketi içerisindeki ürünleri farklı aşamalarla farklı noktalarda da kullanılabileceğini gördük. 


Pazarlama tarafında, sattığımız ürünlerin tanıtımlarında, yaptığımız etkinliklerde, etkinlik tanıtımını veya etkinlik davetlerini gönderirken Zoho Campaigns ürününü kullanıyoruz. 


Müşteri memnuniyetini sorgulamak için Zoho Survey’i kullanıyoruz. 


Teknik hizmetlerimiz mevcut ve bu teknik hizmetlerimiz arasında satış öncesi ve satış sonrası, müşterilerimize birtakım danışmanlıklarımız var.  Müşterilerimizin isteklerini ve taleplerini daha iyi takip edebilmek için Zoho Desk uygulamasını kullanıyoruz. E-mail yoluyla veya portal yoluyla bize ilettikleri taleplere çok kısa sürede cevap verme imkanımız oldu. 


Aynı zamanda Zoho Expense ve Zoho People uygulamaları sayesinde kendi içimizdeki kullanıcılar için masraf ve izin takibi yapmaya başladık. 


Farklı ürünleri farklı aşamalarda kullanıyoruz fakat bu ürünlerin arasındaki ilişkilerde iş akışını kontrol edebilmek için Zoho Flow ve Zoho Creator ürünlerini kullanarak kendi özel arayüzümüzü yazma imkanımız oldu. 


Yine aynı şekilde Zoho CRM’i kullanırken SAP ile birtakım entegrasyonlarımız söz konusu. Bu entegrasyonları sağlamak için API’lardan faydalanarak değişik 3. Parti ürünlerle bağlantılarını sağlayabilir hale geldik. 


En çok kullandığımız ürünlerden bir tanesi de bütün bu ürünleri topluca görüntüleyebileceğimiz, raporlayabileceğimiz ve verileri rahatlıkla sorgulayabileceğimiz Zoho Analytics ürünüyle uçtan uca bir çözüm sağlanmış oldu.  

Timur Yalçın

Teknoloji ve Proje Yöneticisi

Zoho'nun pandemi sürecinde size sağladığı esneklikler varsa bize bahsedebilir misiniz?

Pandemi süreci pek çok şirketin iş yapma şeklini değiştirdi. Ve pandemi sürecinde biz de hibrit çalışmaya geçtik, belirli bir dönem hepimiz evlerden çalıştık. 


Tabi bu durum bir taraftan da mobil çalışmanın gerekliğinin altını çizdi. Mobil çalışmadan kastettiğim mekandan bağımsız olarak çalışmaktır. 


Mekandan bağımsız çalışmak için de en uygun platform bulut bazlı platformlardır. 


Zoho’nun da bulut bazlı bir platform olması bizim zaman ve mekandan bağımsız olarak veri girişi yapabilmemiz, bunları analiz edebilmemiz, bunlarla alakalı anlamlı sonuçlar ve işe dönüşebilecek anlamlı veriler alabilmemiz ve bunları uygulayabilmemiz elimizi çok kolaylaştırdı.  

Cenk Soyluoğlu

Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

CRM gibi buna benzer platform geçişleri ekip işi ve başarılı olması için de sadece bir tarafın çok istekli veya kapasitesinin yüksek olması yeterli olmuyor. 


Bu ekipte çözümü sağlayan markanın da bir payı var ki burada bu marka Cloudyflex’tir. Dolayısıyla bunlar bir araya geldiği zaman başarılı bir proje oluyor. 


O yüzden biz Zoho One paketini Cloudyflex ile hayata geçirdiğimiz için oldukça memnunuz. 


Cloudyflex’i bu tarz platformları kullanmayı düşünen, sahadan alacağı verileri kendi işine pozitif anlamda analizini aktarmayı planlayan bütün şirketlere öneririz.  

Cenk Soyluoğlu

Strateji ve İş Geliştirme Direktörü