zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

ABS Yapı, Zoho CRM ile süreçlerini yönetiyor

ABS Yapı ile 2017 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan ABS Yapı, an itibariyle Zoho uygulamalarını herhangi bir danışmanlık ve desteğe ihtiyaç duymadan kendi bünyesinde kullanıyor. ABS Yapı'nın kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

abs yapı logo

Sektör

İnşaat

Hizmet Türü

B2B

Deneyimi Aktaran Yönetici

Genel Müdür - Okan Cüntay

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Zoho Mail

Kurumsal E-Mail Servisi

ABS Yapı Hakkında

ABS YAPI, 2011 yılında yenilikçi ürünleri Türk inşaat sektörüne kazandırmak için kurulmuştur.


2013’te ülkemizde daha önce hiç bilinmeyen tek kullanımlık plastik kör kalıplarla yapılan dolgu uygulamaları ilk defa ABS YAPI tarafından inşaat sektörüne kazandırılmıştır. Hızlıca kabul gören ve çok tutulan dolgu kör kalıp sistemleri 2018 itibariyle 500.000 m² üzerinde projede kullanılmıştır.

Hangi Zoho Uygulamaları Kullanılıyor?

Zoho CRM’i 8 kullanıcı ile kullanıyoruz.

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

İşlerimizi Zoho CRM’e taşımadan önce manuel bir şekilde MS Excel ve MS OneNote üzerinden yürütüyorduk. Birbirine bağlı olmayan sistemler olduğu için aradığımız bilgilere ulaşmada zorluklar yaşıyorduk. Bununla birlikte sistem herkes için ayrı ayrı işlediği için ise iş takibi anlamında da kopukluklar yaşayabiliyorduk. Zoho CRM ve Zoho Mail’in birbiriyle entegre olması işlerimizi çok kolaylaştırdı.

Zoho uygulamalarını kullanarak hangi süreçlerinize çözümler buldunuz? Sonuçlardan memnun musunuz?

Zoho CRM ve Zoho Mail birlikte çalışması özellikle satış sürecinin takibinde işlerimize inanılmaz bir katkı sağladı. Zoho CRM’indeki satış fırsatları modülü, tüm ekibin tek bir havuzdan yönetilebilmesi, müşteriye ait bütün süreci görebiliyor olmamız, satışın daha efektif bir şekilde takip edilebilmesi ve özellikle satış ekibinin müşteri ziyaretlerinin takibini oldukça kolaylaştırdı. Sonuçlardan memnunuz ve kullanmaya devam ediyoruz. 

Zoho uygulamalarını kurumunuzda kullanmaya ne kadar sürede alıştınız?

Cloudyflex’in de katkılarıyla Zoho CRM ve Zoho Mail uygulamalarına çok hızlı adapte olduk. Yaklaşık 1 ay içerisinde aktif olarak kullanmaya başladık.

Zoho uygulamalarının size önerdiği hangi özellikleri vurgulamak istersiniz?

Zoho CRM ve Zoho Mail’in entegre çalışıyor olmasından dolayı tüm firmalara öneririz. İnsan kaynağından bağımsız olması ile verimli bir sistem. Tüm bilgileri müşteri ve satış bazında tutuyor olması, üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin müşteriye ait geçmişi görmemizi sağlıyor. Ayrıca raporlar kısmı da kolayca sonuçları görmemize imkan tanıyor.

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Cloudyflex ile ilk tanışmamızdan itibaren bizlere Zoho CRM’e geçiş, Zoho Mail’in entegrasyonu, süreçlerin oluşturulması ve yapının işletilmesi hakkında çokça yardımcı oldu. Bununla birlikte Türkiye’den bir firma ile birebir kontak halinde olmak da işimizi çok kolaylaştırdı.