zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

BtcTurk, Zoho CRM ile süreçlerini yönetiyor

BtcTurk ile 2018 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan BtcTurk, Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. BtcTurk'un kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

btcturk logo

Sektör

Finans

Hizmet Türü

B2C

Deneyimi Aktaran Yönetici

alphan göğüş

COO - Alphan Göğüş

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho Desk

Satış Sonrası Destek ve Servis Masası

Zoho CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Zoho SalesIQ

WebChat ve Chatbot Yönetimi

Zoho Analytics

İleri Seviye Raporlama ve İş Zekası

BtcTurk Hakkında

BtcTurk Türkiye’nin ilk Dünya’nın 4. Bitcoin ve kripto para alım-satım borsası olmasının yanı sıra, yeni teknolojileri kullanarak müşterilerine sürekli yenilikçi çözümler sunan, blockchain, bitcoin ve kripto para teknolojileri konusunda uzman bir finansal teknoloji şirketidir. 


Müşterilerimizi daha iyi anlamak, daha iyi iletişim kurmak ve daha iyi hizmet verebilmek istiyoruz. Onların taleplerini, şikayet ve önerilerini kayıt altında tutarak analiz ediyor, kısacası daha iyi dinlemek istiyoruz. Buna göre de süreçlerimizi yeniden dizayn ediyor, tecrübemizi kayıt altına alıyor, işimize katkısını ölçümlüyoruz. Bu konuda Zoho ürünlerinin bizi daha iyi bir noktaya getirdiğini düşünüyoruz.

Hangi Zoho Uygulamaları Kullanılıyor?

BtcTurk olarak DeskCRMSalesIQ ve Analytics çözümlerini kullanarak 600 binden fazla  müşterimize en iyi müşteri hizmetini vermek için çalışıyoruz.


Müşteri taleplerinin farklı birimlere aktarımında mevcut iş süreçlerimizi Desk uygulaması sayesinde sistematik hale getirdik. Müşteri ile alakalı bütün süreçlerimizi Desk ekranları üzerinden yürütebiliyor, performans ve kalite ölçümlerini yapabiliyoruz. Analytics uygulaması ile analitik iş zekası ihtiyaçlarımıza çözümler buluyor ve geliştirmeye devam ediyoruz. Müşteriyi detaylı olarak analiz edebileceğimiz rapor ve dashboard çalışmalarımız devam ediyor.


CRM uygulaması ile ilk etapta müşteri kartlarının sisteme aktarılması ve müşterinin sayfa hareket istatistiklerini tutmaya başladık. Buradan ve Analytics uygulamasından besleyeceğimiz veriler ile pazarlama çalışmalarımızı şekillendireceğiz.

Zoho Uygulamalarının Sevdiğiniz Özellikleri Neler?

Uygulamalar kullanım ve arayüz olarak çok basit olduğu için bir hafta içinde ekranların kullanımına alıştık. Ayrıca Cloudyflex’in geliştirme süreci ile beraber yürüttüğü admin eğitimleriyle, bütün süreç tasarımlarını, API bağlantılarını, Analytics kullanımını firma içinde gerçekleştirmemizi sağladı.


Zoho uygulamaları öncelikle kullanımı oldukça kolay ve hızlı ve güvenli entegrasyon sağlanabiliyor. Muadili birçok ürüne göre de fiyat performans puanı oldukça yüksek. Hiçbir üründe bulamayacağınız özellikleri barındıran önemli çözümleri var.

En önemlisi de taleplerimiz doğrultusunda kendini sürekli geliştiriyor.

Zoho Türkiye Partneri Cloudyflex Hakkındaki Görüşleriniz

Cloudyflex, öncelikle ürüne hakimiyetlerinin yanısıra bizim ihtiyaçlarımızı çok iyi analiz etti. Kısa sürede başarılı bir şekilde bütün süreçlerimizin entegrasyonunu yaparak uygulamaları canlıya aldık. Bu geçiş aşaması ve sonrasında bizi hiç yalnız bırakmadılar. Bütün sorunlarımız ile birebir ilgilendiler.

Bazı taleplerimizi ve ihtiyaçlarımızı Zoho Merkezine iletmemizde bize çok yardımcı oldular. Hatta talebimiz doğrultusunda bir üründeki geliştirmenin hızlı bir şekilde devreye alınmasında çok yardımcı oldular.