zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Koç Üniversitesi, Zoho CRM ile süreçlerini yönetiyor

Koç Üniversitesi ile 2018 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Koç Üniversitesi, an itibariyle Zoho uygulamalarını tamamen kendi bünyesinde herhangi bir destek veya danışmanlığa ihtiyaç duymadan kullanıyor. Koç Üniversitesi'nin kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

metropolsoft

Sektör

Eğitim

Hizmet Türü

B2C

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Zoho Forms

Online Web Formu Yaratıcısı

Zoho SalesIQ

WebChat ve Chatbot Yönetimi

Koç Üniversitesi Hakkında

Koç Üniversitesi, 1993 yılında Vehbi Koç Vakfı tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne de tek bir misyonu vardır ve bu da bir mükemmeliyet merkezi olmaktır. 


Bu misyona ulaşmayı araştırma odaklı olarak, uluslararası ve ulusal düzeyde tanınırlık ve bilinirlikle hedefleyen bir eğitim kurumuyuz. 


Bugün de geldiğimiz noktada Türkiye’nin en köklü ve en prestijli eğitim kurumlarından bir tanesiyiz.   

Begüm Yiğit

Pazarlama Teknolojileri Ekip Lideri

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

Temelde yaşadığımız eksiklik dijitalleşme veya doğru uygulamayı bulamamaktan ziyade tek bir uygulama ile bütün sorulara cevap verme ile ilgili olduğunu düşünüyoruz. 


Çünkü üniversitemiz bünyesinde kurucu olarak, mensup olarak tanımladığımız kategoriler; aday öğrenciden başlayan öğrenci, mezun, hatta öğrencilerin ailelerini de içeren akademik kadromuzu ve idari kadromuzu dahil eden büyük bir ekosisteme sahibiz. 


Dolayısıyla bu ekosistem, her kitle için farklı bir uygulamayı kullanmayı gerektiriyor. Fark ettiğimiz ve en çok zorluk çektiğimiz konu bu oldu.  

Begüm Yiğit

Pazarlama Teknolojileri Ekip Lideri

Zoho nasıl bulundu ve tam olarak hangi dijital süreçlere çözüm getirdi?

Bizim birim olarak Zoho ile tanışmamız 2018 yılında olmuştur. Koç üniversitesinde uluslararası öğrenci temini faaliyetleri 2 kişilik bir ekiple başlıyor. 


O dönemde çalışma arkadaşlarımızın elde ettikleri verileri toplamak için excel kullanılıyor fakat daha sonra Koç Üniversitesinin marka bilinirliği yurt dışında arttıkça talep de artıyor ve bu da verilerin boyutuna yansıyor. 


Aday öğrencilerden, eğitim fuarlarından ve eğitim danışmanlarından alınan verileri işlemek, pazarlama faaliyetlerini daha etkin kullanmak için bir CRM arayışına gidiliyor. 


Bu noktada da Zoho CRM avantajlı fiyatları, kolay kullanıcı arayüzü, esnek yapısı ve hızlı teknik servisiyle ön plana çıktı.  

Levin Tanlar

Uluslararası Dijital Pazarlama Kıdemi Uzmanı

Zoho Uygulamalarının hangilerini kaç kullanıcı ile kullanıyorsunuz?

Zoho CRM, Zoho Social, Zoho SalesIQ, Zoho Forms ürünlerini kullanmaktayız ve 25 kullanıcı ile bu hizmeti almaktayız.   

Emin Devrim Fidan

Kıdemli Ürün Yöneticisi

Zoho'nun hangi ürünlerinin hangi özelliklerini beğeniyorsunuz ve kullanıyorsunuz?

Özellikle CRM uygulaması içindeki en önemli özelliklerinden bir tanesi de halihazırda çalışan farklı bir uygulamanız varsa ve o uygulama ile Zoho’yu konuşturmak istediğinizde buna özel bir fonksiyon yazarak iki taraflı veri alıp gönderebilmeyi veya almış olduğunuz verilerde iş akışı oluşturup bu iş akışı ile farklı bir 3.Partiye veri göndermek istediğinizde bunu Zoho içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz. 


Zoho’nun kendi deluge ile bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu açıdan Zoho’nun hem kendi içerisinde kod yapısıyla hem de farklı uygulamalara sunmuş olduğu API desteğiyle farklı alternatif CRM paketleri arasında ön plana çıkan bir yapıya sahip.  

Emin Devrim Fidan

Kıdemli Ürün Yöneticisi

Zoho'nun özelleştirilebilir ve uyarlanabilir yapısı hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Zoho CRM içerisinde istediğiniz gibi özelleştirme yapabilmenizin mümkün olması bizim için en önemli özelliklerden birisi oldu. 


İhtiyacınıza göre modülleri düzenleyip, modüller içerisinde alanları da ihtiyaca göre şekillendirebilir ve kendinize uygun bir Zoho çözümü oluşturabilirsiniz.

Emin Devrim Fidan

Kıdemli Ürün Yöneticisi

Zoho ürünlerinin fiyatlaması hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Zoho ekosisteminin fiyatlandırması bizim gibi yüksek öğretim kurumları için idealdir. 


Bu anlamda sunmuş olduğu hizmetleri ihtiyacınıza göre netleştirip uygun fiyat alabilmeniz de kurumlara etkin bir çözüm sunuyor.

Emin Devrim Fidan

Kıdemli Ürün Yöneticisi

Zoho'nun pandemi sürecinde size sağladığı esneklikler varsa bize bahsedebilir misiniz?

Pandemi süreciyle beraber bizim de çalışma düzenimizde bir değişiklik oldu. Uzaktan (Remote) çalışma düzenine geçtik. Dolasıyla hayatlarımız dijital anlamda epey değişti. 


Burada kullandığımız uygulamaların bu düzene adapte olabilmesi, rutin olarak gerçekleştirdiğimiz bazı operasyonları otomatize imkanı sağlamsı bizim için çok önemli oldu. 


Zoho’da da bu özellikler çok fazla barındığı için iş otomasyonu anlamında bize çok ciddi kolaylıklar sağladı.   

Begüm Yiğit

Pazarlama Teknolojileri Ekip Lideri

Zoho üzerindeki bilgi güvenliği özellikleri hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyiz?

Veri yedekleme konusu bizim için bilgi güvenliği açısından çok önemli bulduğumuz konulardan birisidir. 


Hem bilgi güvenliği anlamında da zorunlu olarak kıldığımız her satın aldığımız ve kullandığımız uygulamada zorunlu olarak gördüğümüz bilgi güvenliği minimum standartlarına uyum sağlaması hem de veri yedekleme gibi çok önemli konularda bize kolaylık sağlaması, entegrasyon konularında da yardımcı olması bizim için önemli. 

Begüm Yiğit

Pazarlama Teknolojileri Ekip Lideri

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Cloudyflex proje takımları bizim ihtiyaçlarımızı dinleyip, ihtiyaçlarımıza yönelik, bize özel çözümler sunabiliyor. 


Ve bu süreçte operasyonel olarak bir desteğe ihtiyacımız olduğunda da her zaman yanımızda bulunuyorlar. 


O yüzden herkese Cloudyflex’i öneriyorum.  

Büşra Önbas

Dijital Pazarlama Uzmanı