zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Metropolsoft, Zoho Uygulamaları ile dijital süreçlerini yönetiyor

Metropolsoft ile 2014 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Metropolsoft, Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. Metropolsoft an itibariyle Zoho uygulamalarını herhangi bir danışmanlık ve desteğe ihtiyaç duymadan kendi bünyesinde kullanıyor. Metropolsoft'un kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

metropolsoft

Sektör

Bilişim

Hizmet Türü

B2B

Deneyimi Aktaran Yönetici

Pazarlama Direktörü - Gökhan Coşkun

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Zoho Desk

Satış Sonrası Destek ve Servis Masası

Zoho SalesIQ

WebChat ve Chatbot Yönetimi

Metropolsoft Hakkında

Metropolsoft Bilgi Teknolojileri, tecrübeli ve dinamik kadrosu ile bini aşkın aktif müşterisine CAD/CAM/CAE sektöründe teknolojik çözümler sunuyor. Solidworks, Edgecam, Worknc, SolidPlant, Swood gibi sektörde lider yazılımların Türkiye distribütörü olan şirketimiz, çözüm ortaklarına “yüksek teknolojili katma değer” prensibiyle satış, eğitim, teknik destek ve mühendislik hizmetleri veriyor.

Hangi Zoho Uygulamaları Kullanılıyor?

Yaklaşık 4 yıldır Zoho’yu kullanıyoruz. Zoho CRM’i 12 kullanıcı olarak kullanmaktayız. CRM çözümünün yanı sıra, Sales IQ ve Zoho Campaignsi de gayet aktif bir şekilde kullanmaktayız. Bundan önceki süreçlerin takibi ve yönetilmesi için klasik yöntemler kullanılıyordu ve bu bazen zaman kaybına ve karmaşıklığa yol açabiliyordu.

Zoho Uygulamalarının Sevdiğiniz Özellikleri Neler?

Zoho CRM ile bir müşterinin veri tabanımıza girdiği andan itibaren tüm aşamalarını kaydediyor, kolaylıkla takip edebiliyor, tüm bu sürecin teklif sürecine kadar Zoho ile ilerletiyor ve satış sonrası eğitim ve teknik destek sürecimizi de buradan yönetiyoruz.  Ayrıca Sales IQ ile websitemize gelen ziyaretçileri de gözlemleyip onlarla chatbox aracılığıyla iletişime geçiyor ve satış fırsatı oluşturabiliyoruz. Zoho’nun bu çözümlerinden gayet memnun olduğumuzu söyleyebilirim.


Zoho CRM, kullanım alanı olarak çok geniş bir alan sahip. Bundan dolayı her şeye tamamıyla hakim olup tüm özelliklerini aktif kullanmak zaman alabiliyor. 4 yıl gibi bir sürede Zoho’nun birçok özelliğini aktif olarak kullandığımızı söyleyebilirim. Kullanıcı dostu, kolay arayüzü sayesinde benzer platformları kullanmış birisi için alışmak çok kısa sürüyor. (Şahsen 1 hafta gibi bir sürede birçok özelliğine, hatta arkaplanda teknik değişiklikler yapabilecek seviyeye geldiğimi söyleyebilirim.) Zoho uygulamaları üzerinden müşteri yaşam döngüsü içerisinde tüm hareketleri ve süreçleri takip ve monitör edebilmemiz de bizim açımızdan çok faydalı oluyor.

Zoho Türkiye Partneri Cloudyflex Hakkındaki Görüşleriniz

Cloudyflex ekibi yoğun takvimine rağmen her aradığımızda yardımcı olmaya çalışıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz.