zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Esri Türkiye, Zoho Uygulamaları ile dijital süreçlerini yönetiyor

Esri Türkiye ile 2015 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Esri Türkiye, Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. Esri Türkiye an itibariyle Zoho uygulamalarını herhangi bir danışmanlık ve desteğe ihtiyaç duymadan kendi bünyesinde kullanıyor. Esri Türkiye'nin kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

esri türkiye logo

Sektör

Bilişim

Hizmet Türü

B2B

Deneyimi Aktaran Yönetici

Satış Müdürü - Borga Aruta

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Zoho Desk

Satış Sonrası Destek ve Servis Masası

Zoho Social

Sosyal Medya Yönetimi Programı

Zoho Forms

Online Web Formu Yaratıcısı

Zoho MarketingAutomation

Entegre Pazarlama Suiti

Esri Türkiye Hakkında

Esri Türkiye, Dünya çapındaki Esri distribütörlerinden biridir ve 2007 yılında faaliyetine başlamıştır. Esri Türkiye, ArcGIS teknolojisine dayalı olarak kapsamlı ürün ve çözümleri ülkemize getirerek profesyonel hizmetler, teknik destek ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.


ArcGIS CBS yazılımı; veri toplama, yönetme ve analiz etmeye hizmet eder ve bu şekilde daha yaşanılabilir bir dünya için başkalarının görmediğini görmeye odaklanır. ArcGIS yazılımları mekansal konumu analiz eder, haritalar ve 3B sahneler kullanarak bilgi katmanlarını görselleştirir. Böylece sorunların çözümlenmesinde daha akılcı kararlar alınmasına olanak sağlar. ArcGIS platformu eğitim, sağlık, sigorta, üretim, petrol, güvenlik, emlak, perakende, telekomünikasyon, taşımacılık, sürdürülebilirlik, elektrik ve gaz, kamu ve su çözümleri başta olmak üzere verinin olduğu ve büyük verinin analiz ve haritalama ihtiyacının duyulduğu her platformda kullanılmaktadır.

Zoho’nun hangi çözümlerini kaç kullanıcı ile kullanıyorsunuz?

Zoho'nun CRM uygulamasını Enterprise sürümünde 19 Kullanıcı ile kullanmaktayız.


Zoho CRM'in yanı sıra; ve Zoho DeskZoho SocialZoho FormsZoho Campaigns uygulamalarını da kullanmaktayız ve Zoho MarketingAutomation uygulamalarını da kullanmaktayız.

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

Özellikle sosyal medya üzerinde sürekli bir akış sağlamakta sorun yaşamaktaydık. Sürekli güncel ve akışı olan sosyal medyamızı Zoho Social ile planlayarak aştık. Bir sefer tüm planlamayı yaparak, o süreci o işi unutup başka işlerimize odaklanmak için zamandan tasarruf sağlamış olduk. Bir diğer sorunumuz, sahip olduğumuz mailing verisinin doğru bir şekilde yönetilememesiydi.

Zoho uygulamalarını kullanarak hangi süreçlerinize çözümler buldunuz? Sonuçlardan memnun musunuz?

Esri Türkiye ekibi olarak, Satış ve Pazarlama (Marketing) bölümlerimizde Zoho’nun uygulamalarını kullanıyoruz. Satış Departmanımızda Zoho CRM ve Satış Sonrası Servis Hizmetlerimiz için Zoho Desk Uygulamasını kullanmaktayız. Zoho Social, Zoho Forms, Zoho Campaings ve Zoho MarketingAutomation uygulamaları büyük keyifle kullanılıyoruz. Potansiyel müşterilerimize daha iyi bir deneyim sunma hedefi, dijital mecralarının fazlalığı ve bu mecraların sürekli güncel tutulma zorunluluğundan dolayı çözüm arayışına girdik ve Zoho uygulamaları ile tanıştık. Zoho Social tarafında; tüm mecralarımızı haftalık ya da aylık programlayarak bireysel ve anlık değişikliklerden etkilenmeden paylaşım sürecimizi yönettik. Böylece aynı işe her gün ayrılan süreden de tasarruf sağlamış olduk. Bu yönetimin sonrasında etkileşimlerinin alınması ve raporlama imkânı sunması da ayrıca pazarlama birimi için zorlu bir süreci tek elden yönetmek adına kolaylık sağlamış oldu.


Süreçlerimizi yönetirken, yapılan çalışmalarımız sonrasında kaç kişiye ulaştık, bu kişiler kimler, onlara tekrar nasıl ulaşabiliriz gibi durumlara çözüm sağlamak için, Zoho Forms uygulamasını kullanmaya başladık. Böylece kontaklarımızı hem kayıt altına aldık hem de pazarlama faaliyetlerimiz için leadlerimizi genişletmiş olduk. 

Zoho uygulamalarını kurumunuzda kullanmaya ne kadar sürede alıştınız?

Pazarlama birimi olarak birçok ürünü kolayca adapte edebildik. Zoho'nun Pazarlama alanındaki tüm ürünler birbiri ile entegre ve kullanımı çok kolay. Zoho ürünlerini ortalama 1 ay içerisinde tüm pazarlama operasyonlarına kolayca adapte ettik.

Zoho uygulamalarının size önerdiği hangi özellikleri vurgulamak istersiniz?

Zoho Social ve Zoho Forms kullanımı çok basit ve girdiğiniz anda neyi nasıl yapacağınızı platforma bakarak anlayabiliyorsunuz. Özel bir eğitim almadan kolaylıkla kullanmaya başladık. 

 

Zoho Campaigns ile mailinglerimizi daha istikrarlı ve planlı bir şekilde yönettik. İlerleyen süreçlerde Zoho MarketingAutomation ile kullanıcı deneyimlerini zenginleştirecek müşteri deneyimleri hedefliyoruz. Böylelikle farklı kanallardan kazandığımız lead’leri kolayca MQL (Marketing Qualified Lead) ve zamanla kazanım olarak elde etmeyi planlıyoruz.

Zoho Türkiye Partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Cloudyflex, çözümlere ihtiyaç duyduğumuz ya da yardım talep ettiğimiz süreçlerde yönlendirme, yeni fikir önerileri ve çözüm arayışında takındıkları pozitif tutum kendinizi özel hissetmenize neden oluyor. Zoho Uygulamaları, büyük bir organizasyon içinde kendinizi özel hissetmeniz çalışma hayatınızda işinizi kolaylaştıran ve o işte motive olarak yolunuza devam etmenize neden oluyor.