zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

Auto King, Zoho Uygulamaları ile dijital süreçlerini yönetiyor

Auto King ile 2020 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan Auto King, Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. Auto King an itibariyle Zoho uygulamalarını herhangi bir danışmanlık ve desteğe ihtiyaç duymadan kendi bünyesinde kullanıyor. Auto King'in kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

metropolsoft

Sektör

Otomotiv

Hizmet Türü

B2C

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Zoho Desk

Satış Sonrası Destek ve Servis Masası

Zoho SalesIQ

WebChat ve ChatBot Yönetimi

Zoho Campaigns

Toplu E-Posta Gönderimi

Zoho Social

Sosyal Medya Yönetimi

Zoho Survey

Online Anket Yönetimi

Auto King Hakkında

Auto King 2001 yılında Fazıl Yücetin tarafından, Amerika’dan hem ekipman hem de know-how ithalatı gerçekleştirmek amacıyla İstanbul’da kurulmuştur. 


Bugün şu anda Türkiye’de 45 ilde, 56 servis noktasında faaliyetleri yer alıyor. 


Otomotiv satış sonrası hizmetler dediğimiz hasar onarımı, periyodik bakım, mekanik hizmetler, oto bakım ekspertiz gibi neredeyse A’dan Z’ye bütün hizmetleri Auto King bünyesinde veriyoruz. 

Barbaros Özkök

Genel Müdür

Zoho kullanmadan önce iş süreçlerinizle ilgili nasıl problemler yaşıyordunuz?

Müşterilerimize ne şekilde, nasıl ulaşacağımızı, kendi müşteri segmentasyon ihtiyacımızı ve yeni B2C stratejilerini gerçekleştirme adına ciddi bir arayışımız oldu. 


O zamanlar Auto King bünyesinde bir pazarlama departmanı yoktu. İş geliştirme genel müdür yardımcısı olarak bu ihtiyaca yönelik bir çözüm arayışı içerisinde web kaynaklarını kullandık, arama platformlarından dünyada en çok kullanılan ve aranan CRM sistemlerini araştırdım. 


Bu araştırmalar sonucunda yaklaşık 4 tane hedef olabilecek CRM sistemleri buldum ve bunlardan bir tanesi de Zoho idi. 


Daha sonra zaten Zoho’nun Türkiye referansları doğrultusunda Zoho ile çalışmaya başladık.

Barbaros Özkök

Genel Müdür

Zoho Uygulamalarını sektörünüze özel olarak sunduğu çözümler var ise bahsedebilir misiniz?

Auto King multibrand bir araç servisi olduğu için normal oto servislerine kıyasla çok ciddi bir komplekse sahiptir. 


Bu kompleksi gidermek için kendi ERP yazılımımız ve IT ekibimiz mevcuttur. Bizi en çok motive eden noktalardan birisi Zoho ve kendi ERP sistemimizin entegre olarak beraber çalışabilmesidir. 


Bu çalışmayı yaparken; ilk olarak müşteri segmentasyonu yapabilmemiz, ikinci olarak bizim için çok önemli olan müşterilerin araç, marka, model ve yıllarına göre oluşturabilmemiz önemlidir.

Barbaros Özkök

Genel Müdür

Zoho Uygulamalarının hangilerini kaç kullanıcı ile kullanıyorsunuz?

Bizler şu anda genel merkezde 21 kullanıcı ile kullanıyoruz. 

Barbaros Özkök

Genel Müdür

Zoho'nun hangi ürünlerinin hangi özelliklerini beğeniyor ve kullanıyorsunuz?

Öncelikle Auto King olarak biz ajanslarla çalışmak yerine hem dijital pazarlamayı hem sosyal medyayı hem de tasarımı kendi içimizde yönetiyoruz. 


Bu noktada da dijital pazarlama ekibimiz Zoho Social’ı kullanıyor. Zoho Campaings tarafında da müşterileri segmente ederek, uygun müşteriye, uygun kampanyamızı öne çıkararak dijital ciro elde etmeyi amaçlıyoruz aslında. 


Zoho Social’da, instagrama gelen mesajları takip edebilme özelliğini, takipçi rakamlarımızı ve istatistik rakamlarımızı takip edebilme özelliğini çok seviyorum. 


Çünkü her platforma giderek bu istatistiklere/rakamlara ulaşmamız gerekiyor ama Zoho Social bunu tek bir ekrandan yaptırabiliyor. 

Özgün Yalın

Pazarlama Müdürü

Zoho'yu kendi süreçlerinize nasıl uyarladınız? Zoho'nun özelleştirilebilir ve uyarlanabilir yapısı hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Zoho’nun çağrı merkezi entegrasyonu ile müşterilerimiz biz aradığında onları görebiliyoruz. 


Önümüzde bir kişi kartı açılıyor, müşterinin daha önce hizmet alıp almadığını, hangi hizmetleri aldığını görebilmek bize çok fayda sağlıyor. Araç marka modelinin görülmesi, kaç kilometrede gelmiş, mekanik ihtiyacı var mı, oto bakım ihtiyacı var mı, biz bunları müşteriye sormadan görebiliyoruz ve bu çok güzel. 


Zoho Desk özellikle bize kırılımlarda çok yardımcı oluyor; müşteri bize hangi kanaldan gelmiş bunu görebiliyoruz. 


Zoho Survey’i çağrı merkezimiz kullanıyor. Hem mailing olarak anketi gönderebiliyoruz hem de müşterilerimizi arayacak anket yapabiliyoruz. Bizim için oldukça da yararlı oluyor. 


Zoho Survey ve Zoho Desk entegrasyonu sayesinde daha verimli bir şekilde müşterilerimize ulaşıp anketlerimizi sonuçlandırabiliyoruz. 

Alya Kumaş

Müşteri İlişkileri ve Çağrı Merkezi Yöneticisi

Zoho ürünlerinin fiyatlaması hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Ekonomik olarak baktığımız zaman, hazır sistem olup da esnek bir yapıya sahip olması bizlere özgü bir CRM sistemi kurarmışçasına bir fayda sağladı. 


Sıfırdan bir CRM sistemi kurmanın maliyetleri çok yüksek boyutlarda ama biz Zoho’nun kabiliyetiyle beraber, bu yüksek boyutları/bütçeleri çok uygun maliyetle sağlamış olduk. 

Barbaros Özkök

Genel Müdür

Zoho Türkiye partneri Cloudyflex firması hakkında sizlere sunduğumuz servis ve danışmanlık hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Türkiye’de Zoho’yu kullanan bizim tipte bir otomotiv satış sonrası hizmetler firması yoktu. Bizleri de endişelendiren noktalardan bir tanesi buydu. 


Cloudyflex firmasındaki müşteri temsilcimiz, firma sahibi bizlere bu konuda yapabileceklerini net olarak hissettirdiler. Bizler için bu çok önemliydi. Güvene dayalı bir esasla hareket ettik. 


Bizler onlarla birlikte aslında bu kompleks yapımızı en iyi düzeyde, optimum seviyede çözüme ulaştırarak iletişimi kuvvetli, hızlı ve dinamik bir şekilde işimizi gerçekleştirdik ve alt yapımızı kurduk.

Barbaros Özkök

Genel Müdür