zoho_crm

TR

zoho_crm

EN

MSG, Zoho Creator ile dijital süreçlerini yönetiyor

MSG ile 2018 yılında çalışmaya başladık. Zoho satın alımını Cloudyflex üzerinden yapan MSG, Zoho'ya başlangıç aşamasında Cloudyflex'in proje ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalandı. MSG, an itibariyle Zoho uygulamalarını herhangi bir danışmanlık ve desteğe ihtiyaç duymadan kendi bünyesinde kullanıyor. MSG'nin kullandığı Zoho ürünleri ve Cloudyflex hakkındaki yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

maxwill international logo

Sektör

Hizmet

Hizmet Türü

B2B

Deneyimi Aktaran Yönetici

Genel Sekreter - Barış Şensoy

Kullanılan Zoho Uygulamaları

Zoho Creator

Özel Yazılım Geliştirme Platformu

Zoho Desk

Satış Sonrası Destek ve Servis Masası

MSG Hakkında

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG), kendisine üye olan eser sahiplerinin (besteci, söz yazarı, yayımcı, aranjör) eserleri için müzik kullanıcılarına kullanım izni ve lisansı veren, mali haklarını toplayan ve toplanan telifleri üyesi eser sahiplerine dağıtan bir meslek birliğidir.

Ne zamandan beri Cloudyflex ve Zoho ile çalışıyorsunuz?

2018 Ekim ayında Cloudyflex ekibi ile projemizle ilgili çalışmaya başladık.

Hangi Zoho uygulamasını kullanıyorsunuz?

Zoho Creator uygulamasını kullanıyoruz. Aktif kullanıcı sayımız 10’dur. 


Ayrıca Zoho Desk uygulamasını da bünyemizde kullanmaktayız.

Cloudyflex ve Zoho sizlere hangi noktalarda yardımcı oldu?

MSG’nin özel yapısına uygun, hem çalışanların hem de üyelerin kullanabileceği ortak bir platform oluşturulmasında yardımcı oldu. Bu noktada, üyelerin ana veritabanındaki verilerine erişebilecekleri bir uygulama geliştirildi. Aynı şekilde üyelerin detaylı verilerini kapsayan ve istenilen şekilde veri çekilmesine olanak tanıyan bir sistem oluşturuldu. Özellikle üyelerin online olarak bilgi güncelleme, eser, albüm, film kayıtlarına erişme, eser bildirimi yapma, raporlarını, cari hesaplarını görebilme, dağıtımlarla ilgili çeşitli analizlere erişmesini sağlayarak, işlem yükümüzün azalmasına yardımcı oldu. Üye ilişkileri departmanı özelinde üyeye ait verilerin tek bir alandan görülebilmesini sağlayarak yanıt hızının artmasını sağladı. 

Cloudyflex ve Zoho'nun hangi işletmeniz üzerindeki etkisi nasıl oldu?

Üyelerin şifreleri ile girerek işlemlerini yapabiliyor olmaları, işlem yükümüzün azalmasını sağlıyor, üye ile daha interaktif bir iletişim kurulmasına yardımcı oluyor. Üyelere ait verilerin daha hızlı bir şekilde işlenmesini, gerektiğinde çok detaylı verilerin alınmasını sağlayarak ve çeşitli istatistiki incelemeler yapılmasına olanak tanıyarak hizmetlerimizi şekillendirmemizde yardımcı oluyor. 

Zoho Creator ile ihtiyaçlarınızı karşılamak kolay oluyor mu? Zoho işlerinizi ne kadar kolaylaştırdı?

Özellikle esnekliği sayesinde verilerimizin işlenmesi, toplu SMS ve e-posta gönderimlerinde sistemin iletişim bilgilerini otomatik olarak iletilerin gönderileceği alana yansıtması, üyelerin eser bildirimleri ve ses dosyalarını, tek bir alandan girerek MSG ‘ye iletebiliyor olmaları nedeniyle işlem hızımızın arttığını söyleyebiliriz.

Zoho Creator üzerinden uygulamanız ne kadar süre içerisinde hazırlandı?

2018 Ekim ayında başlatılan çalışma 2019 Mayıs ayında üyelerimize duyurulacak noktaya gelmiş ve aktif olarak kullanıma açılmıştır.

Zoho Creator üzerinden hazırlanan uygulamanızı kaç kişi ve ne sıklıkta kullanıyorsunuz?

Üye İlişkileri Departmanı tüm üye işlemlerini bu sistem üzerinden yürütmekteler, Dokümantasyon Departmanı da gelen eser bildirimlerini işlemekte dolayısı ile her gün düzenli kullanılmakta.


Diğer departmanlar belirli dönemlerde sistemde çeşitli güncellemelerde bulunmaktalar.

Cloudyflex hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

Proje süresince her türlü desteği aldık, muhtemelen diğer iş ortaklarınızdan farklı bir yapıya sahip olmasına rağmen MSG’nin yapısını algılayıp en uygun çözümleri oluşturdular. Tüm ekibe tekrar çok teşekkür ederiz.